HABERLER A YANGIN GÜVENLİK YANGIN KAPISI ÜRETİYOR...

Uzun süredir alt yapı çalışmaları yapılan ve yeni fabrikaya geçiş ile hızlandırılan yangın kapısı üretimine start veren firmamız TSE belgeli olarak inşaat taahhüt firmalarının önemli bir ihtiyacını da karşılamış olacaktır.

Böylece yangın yönetmeliğinin 47.maddesinde öneminden bahsedilen Çıkış kapıları ihtiyacı da giderilmiş olacaktır:

Tek kanatlı Kapı Yangın sınıflandırması E180-EI120

Çift kanatlı Kapı Yangın sınıflandırması E150 –EI120

Tek Kanatlı Yangın Kapılarımız Çevrim Kategorisinde C2 , Çift Kanatlı Yangın Kapılarımız C1 Sınıflandırmasına Sahiptir.

Yönetmelik

Madde 47 - Çıkış kapılarının en az temiz genişliği 80 cm'den az olmayacaktır. Kapılarda eşik olmayacaktır. Dönel kapılar ve turnikeler çıkış kapısı olarak kullanılmayacaktır.

Kaçış merdivenlerine, kaçış geçitlerine açılan çıkış kapılarının kanatları kullanıcıların hareketini engellemeyecek, kullanıcı yükü 50 kişiyi aşan mekanlardaki çıkış kapıları kaçış yönüne doğru açılacak ve kendiliğinden kapanan düzeneklerle donatılacaktır.

Kaçış merdiveni ve yangın güvenlik holü geçiş kapıları, elle açılabilecek ve kilitli tutulmayacaktır. İtfaiyeci veya görevlilerin gerektiğinde dışarıdan içeri girmeleri olanağı sağlanacaktır.

Kapılar duman sızdırmaz ve en az 90 dakika yangına karşı dayanıklı olacaktır.

Bir kattaki kişi sayısının 50'yi geçmesi halinde, yangın merdiveni ve yangın güvenlik holü kapıları kaçış yönünde kapı kolu kullanılmadan (panik-bar veya benzeri düzenekli) açılabilecektir.